Domů

Pivovar v Janovicích u Rýmařova, též známý jako bývalý Harrachův pivovar, je nyní v soukromých rukou. Jsme parta nadšenců a náš cíl je vrátit pivovaru jeho věhlas, krásu a přitáhnout sem bohatý kulturní a společenský život.

Dobrovolnictví

Od počátku nového života pivovaru chceme stavět na našem důležitém pilíři a tím je sociální rozměr celého projektu. Propojujeme historii, práci, poznání a zábavu. Tvoříme novou současnost skrze přátelství a společnou pomoc tomuto fascinujícímu projektu.

Pořádáme vlastní cyklus dobrovolnických projektů Work4Beer.

O nás

Jsme parta nadšenců, která si dala za cíl přivést tento historicko-technický skvost zpátky k životu. Máme v pohraničí své kořeny, máme zkušenosti s rekonstrukcí historických památek, máme zálibu ve studiu historie, rádi děláme akce pro sebe a pro společnost a spojuje nás chuť na pivo.

Chceme za sebou na tomto světě zanechat pořádnou stopu.

Fantastické fotografie z dění okolo pivovaru budiž dokladem, jak se nám při tom daří.

Aktuálně z pivovaru

Spolek pro obnovu pivovaru v Janovicích

Dne 30. července byl do spolkového rejstříku zapsán nás nový Spolek pro Obnovu pivovaru v Janovicích. Účel spolku je záchrana a obnova pivovaru v Janovicích u Rýmařova, pořádání kulturních a společenských aktivit v místě pivovaru; pořádání dobrovolnických, hudebních, divadelních a dalších kulturních akcí.

Miniworkcamp z Lipky

Hned z kraje prázdnin k nám zavítala fantastická parta dobrovolníků z Lipky, respektive Rozmarýnku. Účastníci přírodovědně-turistického pobytového tábora z ExpediceEKO, tábora pro ostřílenější táborníky. Ze Stříbrných hor, s batohy na zádech, úsměvem na tváři a kamarádskostí v srdcích se s neskutečnou vervou pustili do náročných prací na lety zanedbávaném Janovickém pivovaru. Společně, během jednoho dne, …

Kontakt

Adresa

Janovice u Rýmařova
Zámek 11/3
793 42

Email

pivovarjanovice@gmail.com

Facebook

https://www.facebook.com/pivovarjanovice/

Napiště nám přímo

    Spolek pro obnovu pivovaru v Janovicích

    Účel spolku je záchrana a obnova pivovaru v Janovicích u Rýmařova, pořádání kulturních a společenských aktivit v místě pivovaru; pořádání dobrovolnických, hudebních, divadelních a dalších kulturních akcí.

    IČO: 09322159

    Stanovy spolku

    Zápis z ustavující schůze